У 2024 році середньостатистичний час, який людина проводила перед екраном смартфона становив 3 год 45 хв. Здавалося б, це хороша новина для всіх брендів, які мають свої застосунки. Втім конкуренція за увагу користувача в межах екрану його смартфона зростає. Звичайний юзер за день користується в середньому 10 застосунками. У місяць ця цифра зростає до 30. Тож тепер бізнесам потрібно постійно шукати способи, як виділитися серед безлічі інших застосунків.

І один із таких способів — віджети.

Результат

Віджет — це інтерактивний елемент інтерфейсу, який виводиться безпосередньо на головному екрані або в центрі сповіщень смартфона. Він дозволяє юзеру переглядати інформацію та взаємодіяти із застосунком без необхідності його відкривати.

Віджети з’явилися ще на початку 2000-х як мініпрограми на десктопах. У мобільному світі першими їх використали  в операційній системі Android. Однак з часом інтерес до них згас через обмежений функціонал та нестабільну роботу. Нову хвилю популярності віджети отримали після запуску iOS 14 у 2020 році. Тоді Apple дозволила розміщувати їх на головному екрані. А з iOS 17 (2023) і Android 12–14 вони стали інтерактивними та персоналізованими, що повернуло до них інтерес.

Розглянемо переваги віджетів з двох сторін.

Переваги для користувача

  • Швидкий доступ до потрібної функції. Можна перемкнути пісню, поставити галочку у виконаному завданні чи увімкнути таймер без входу у застосунок.
  • Зчитування важливої інформації. Користувачу достатньо одного погляду, щоб зрозуміти статус свого замовлення, кількість пройдених кілометрів чи прогноз погоди.
  • Економія часу та зусиль. Хоча відкрити застосунок — це кілька тапів і кілька секунд, проте за статистикою 53% користувачів покидають веб-сторінку, якщо вона не завантажується за 3 секунди. З цього робимо висновок, що користувачу важлива кожна мить, яку він витрачає на пошук необхідної інформації.
  • Персоналізація досвіду. Юзер має можливість сам обирати вигляд та розмір віджету, а також інформацію, яку він буде демонструвати.
  • Зменшення цифрового шуму. Користувач взаємодіє із потрібною частиною застосунку, не відволікаючись на інші сегменти.

Переваги для бізнесу

  • Зростання залученості (Engagement Rate). Користувачі будуть частіше взаємодіяти із застосунком, навіть не відкриваючи його.
  • Покращення утримання (Retention Rate). Присутність віджета на головному екрані буде щодня нагадувати про застосунок.
  • Вища конверсія. Швидкий доступ до необхідної функції (бронювання, оплата тощо) підвищить ймовірність завершення дії.
  • Конкурентна перевага. Застосунок із сучасним інтерактивним віджетом буде виділятися серед конкурентів, які його не мають.
  • Нативна інтеграція в екосистему. Платформи Apple та Google просувають віджети як тренд, тож із якісним віджетом у вас буде більше шансів потрапити у рекомендації.

Якщо ви задумалися над створенням віджету, пропонуємо короткий чек-лист із запитаннями, над якими варто замислитися перед розробкою.

  • Яку проблему користувача вирішує віджет? Перш за все він має бути функціональним.
  • Яку ключову дію чи інформацію він має показувати? Не варто перевантажувати віджет функціями.
  • Чи несе віджет (щоденну, щотижневу, щомісячну) регулярну користь? Без неї його можуть видалити за кілька днів.
  • Чи підтримує він бізнес-мету? Віджет має поєднувати у собі переваги і для клієнта, і для бізнесу.
Результат

Кейс

Віднедавна у застосунку Fishka теж зʼявилися віджети. Користувачі мають змогу обрати розмір та заміксувати наповнення віджетів: картка Fishka, яку можна просканувати на касі, баланс балів Fishka та ціни на пальне у нашого партнера ОККО. Ми прийняли рішення розробити віджети саме через потреби користувачів. Наприкінці 2024 року Fishka проводила NPS дослідження застосунку. У ньому, окрім шкали оцінювання, також було вільне поле для побажань. Користувачі поділилися, що вони хотіли би бачити ціни на пальне. Тому команда вирішила реалізувати цю потребу через віджети. 

У 2025 році віджети стають не просто доповненням, а повноцінним інструментом взаємодії з мобільними застосунками. Вони дозволяють користувачам швидко отримувати інформацію та виконувати дії, не відкриваючи застосунок. Для бізнесу — це ефективний спосіб залишатися на головному екрані користувача, підвищувати взаємодію та виділятися серед конкурентів.