Продовжуємо ще більше заглиблюватися у світоустрій програм лояльності (ПЛ) на основі балів. Оскільки це найпоширеніший тип серед усіх. У попередній статті ми надали чекліст, яким варто пройтися, якщо ви обрали саме таку модель ПЛ для свого бізнесу. А у цій хочемо розповісти детальніше про один із можливих типів використання накопичених балів, а саме — обмін на промокоди від партнерів.

Як це взагалі працює? 

  1. Клієнт реєструється у вашій програмі лояльності.
  2. Тоді купує товари чи користується вашими послугами і за це отримує бали. Нагадаємо, що бали можуть називатися по-різному: бонуси, медіатори, боксики тощо.
  3. Обмінює бали на промокоди інших брендів, які представлені у вашій ПЛ. Це можуть бути промокоди на знижку, на безкоштовну доставку, на товар у подарунок.

Перед тим як ми перейдемо до плюсів та мінусів такої моделі, нумо спочатку поглянемо на великі українські бізнеси, які вже її використовують.

“Залізні друзі”
від Укрзалізниці

За правилами цієї програми лояльності клієнт отримує “обіймашки” за купівлю квитків. Вони стають активними після завершення поїздки. Також цьогоріч вони доповнили ПЛ досягненнями, які може отримати пасажир. Наприклад, “Володар джунглів”, “Контрабандист” або “Рання пташка”. За кожне досягнення пасажир також отримує бали на свій рахунок. Накопичені “обіймашки” врешті клієнт може обміняти на промокоди з плюшками від різноманітних брендів, серед яких MasterZoo, Idealist, Gorgany та інші.

Результат

UKLON RIDER
від Uklon

Програма лояльності для незупинників, саме так називає Uklon своїх пасажирів. Щоб здобувати “медіатори” (бали), клієнтам необхідно виконувати челенджі. Так-так, у цій ПЛ присутня гейміфікація. Наприклад, здійснити кілька поїздок різними класами авто, скористатися додатковими послугами чи сервісами. До того ж, кожен челендж має обмеження у часі. Отож, коли клієнт накопичив достатньо “медіаторів”, він може отримати за них промокоди від Yakaboo, ДІЛА, “Аврори” та інших українських брендів.

Результат

“Доставка бонусів”
від “Нової Пошти”

Тут клієнт накопичує “боксики” (бали) за відправлення та отримання посилок. Через відділення — 10 “боксиків”, через поштомати — 20, а через адресну доставку — 30. І потім їх можна обмінювати на подарунки та знижки від партнерів. У “магазині” цієї ПЛ можна знайти промокоди від “Будинку іграшок”, Vivat, MEGOGO та інших. “Доставка бонусів” відрізняється від вищезгаданих ПЛ тим, що поряд із магазином також розміщені “безкоштовні” акції та пропозиції від партнерів, на які не потрібно витрачати “боксики”.

Результат

Програма лояльності Fishka теж використовує функціонал промокодів як один із видів партнерства. У застосунку в розділі “Промокоди” клієнт може ознайомитися із детальною інформацією, скопіювати промокод та відразу перейти на сайт партнера. Хочете дізнатися деталі? Вам сюди.

Отож, рухаємося до переваг такої моделі використання балів.

  • Для бренду: збільшення цінності ПЛ без додаткових витрат на власні винагороди; підвищення залученості у ПЛ, адже чим більше цікавих пропозицій — тим ціннішою вона стає для клієнта; формування партнерської екосистеми, що зміцнює бренд.
  • Для клієнта: широкий вибір можливостей використання балів; доступ до вигідних пропозицій.
  • Для партнерських бізнесів: залучення нових клієнтів без прямих витрат на рекламу; можливість тестувати ефективність різноманітних знижок та пропозицій; підвищення впізнаваності бренду.

Звісно, ми не можемо оминути недоліки.

  • Клієнт у рамках програми лояльності може очікувати знижку саме на ваш товар чи послугу.
  • Не всі користуються промокодами. Для таких клієнтів винагорода, а отже і ПЛ, втрачає свою цінність.
  • Непродумане співвідношення між вартістю купівлі та нарахованими балами може відштовхнути клієнта.
  • Партнери можуть змінювати умови пропозицій або ж узагалі виходити із ПЛ, що потягне за собою невиправдані очікування у клієнтів

Висновок

І наостанок залишимо вам кілька порад, як зробити таку програму лояльності ефективною. По-перше, наповнюйте базу різноманітними промокодами від багатьох партнерів, щоб у клієнта був вибір. По-друге, переконайтеся, що функціонал обміну балів на промокоди є зрозумілим та зручним. Наприклад, на вашому сайті, а ще краще — у застосунку. По-третє, регулярно оновлюйте та доповнюйте список промокодів, щоб підтримувати інтерес клієнта. І останнє — памʼятайте про силу персоналізації. Індивідуальні пропозиції на основі поведінки клієнта ймовірно спрацюють краще, за загальні.